Жінка в Берліні

Жінка в Берліні пʼятниця 27 вересня 18:00

27 вересня
пʼятниця, 18:00
Український малий драматичний театр
м. Київ, вул. Олеся Гончара, 33
До події залишилося:
71 день
1 година
29 хвилин

Берлін, травень 1945.

Рейх пав! Переможці заходять у місто! Переможці здобувають трофеї!

Переможців не судять. Навіть тоді, коли вони заслуговують найсуворішого покарання.

Хроніка пабєди «Жінка в Берліні» – імерсивна вистава-переосмислення історичних подій, розвінчання імперського міту. 

В основі вистави – щоденникові записи журналістки, яка перебувала у підвалі без їжі, води, газу та електрики, під постійними обстрілами в останні дні Другої світової війни, жінки, що була свідком найжахливіших людських вчинків, жінки, яка, поряд із тисячами таких самих жінок, стала трофеєм для солдат савєцької армії. 

Завдяки своїй силі духу, почуттю гумору та вмінню критично мислити, їй щоденно вдавалось знаходити сили, щоб фіксувати свій досвід виживання у спаплюженому доблєсной красной армією місті, не втрачаючи оптимізму та вітальної енергії.

«Людина на власній шкурі переживає історію – речі, про які згодом співатимуть і розповідатимуть». Маючи болючий досвід сучасності,  ми по-іншому сприймаємо події Другої світової, події, описані в щоденнику жінки з Берліну, які, разом з тим, провокують у нас глибоку рефлексію пережитого під час російсько-української війни.

Не все суспільство готове прийняти правду, але визнати злочини радянських солдат і вивчати пропущені сторінки історії необхідно. Тому наша вистава закінчується на символічній для нас усіх даті – 9 травня 1945 року.  А символом чого саме є цей день у сучасному суспільстві, вирішувати вам.


Попереднє замовлення