Ромео і Джульєтта (балет)

Ромео і Джульєтта (балет) четвер 03 лютого 19:00

03 лютого
четвер, 19:00
КМАТОБ для дітей та юнацтва
м. Київ, вул. Межигірська, 2 (ст. м. «Контрактова площа»)
100 - 300 грн
Купити квиток
До події залишилося:
6 днів
9 годин
1 хвилина

Балет на 2 дії

Композитор: Сергій Прокоф’єв

Лібрето: Леонід Лавровський, Адріан Піотровський, Сергій Прокоф’єв, Сергій Радлов за однойменною трагедією Вільяма Шекспіра

Тривалість вистави – 2 год 10 хв

Постановний склад:

  • Диригент-постановник – Олексій Баклан
  • Балетмейстер-постановник – Валерій Ковтун
  • Художник-постановник – В’ячеслав Окунєв
  • Диригенти – Віктор Плоскіна, Сергій Голубничий, Євген Воронко
  • Балетмейстери-репетитори – Оксана Хамровська, Костянтин Віновой
  • Режисер, який веде виставу – Тетяна Лук’янець

Про виставу

Серед творів Шекспіра, які неодноразово привертали увагу діячів балетної сцени, першість незаперечно належить «Ромео і Джульєтті». Та справжню популярність веронські коханці здобули в балеті завдяки геніальній музиці Сергія Прокоф’єва, що досягла рівня шекспірівської трагедії. Історичною подією стала постановка «Ромео і Джульєтти», здійснена Леонідом Лавровським у 1940р. на сцені Ленінградського театру опери та балету. Ця вистава стала точкою відліку для пізніших інтерпретацій, а еталонний танець Галини Уланової перетворив образ Джульєтти на символ надії та кохання.

У 2002 р., наприкінці 20-го ювілейного сезону Київського театру опери і балету для дітей та юнацтва балетмейстер Валерій Ковтун представив своє бачення балету Прокоф’єва. Враховуючи досвід минулих постановок, дотримуючись першопочаткового лібрето, балетмейстер вирішує свою версію «найпечальнішої у світі повісті» засобами класичного танцю, насиченого виразною рельєфною пластикою та пантомімою, що надає виставі особливого динамічного темпоритму й надзвичайної емоційної виразності, закладеної у музиці Прокоф’єва. Стрімко розвивається сценічна дія – атмосфера вируючих на площі веселощів відтіняє драму, що насувається неухильно, розпочинаючись із беззмістовної ворожнечі, яка контрастує із святковим кипінням життя. Лише у любовних дуетах, сповнених проникливого ліризму, та у сцені загибелі героїв динаміка дії ніби уповільнюється. Засобами суто хореографічної виразності балетмейстер стверджує – справжнє кохання нездоланне у боротьбі з ненавистю, воно сильніше за смерть.

За ці роки вистава здобула багатьох прихильників не лише у Києві. Театр представляв «Ромео і Джульєтту» на гастролях у Німеччині, Іспанії, Португалії та на батьківщині Шекспіра – у Великобританії.

У час, коли довкола багато перекручень і так званих «осучаснень» класики, ця вистава розповідає про любов поетичною та романтично-піднесеною мовою справжнього мистецтва, виховує смак і облагороджує душу.

Балет адресовано глядачам середнього і старшого шкільного віку, а також дорослим.

Прем’єра вистави відбулася 31 травня 2002 р.


Попереднє замовлення