Кайдашева сім'я

Кайдашева сім'я субота 04 грудня 19:00

04 грудня
субота, 19:00
Будинок культури та мистецтв СБУ
м. Київ, вул. Ірининська, 6
190-590 грн
Купити квиток
До події залишилося:
47 днів
9 годин
16 хвилин

Вистава «Кайдашева сім’я» за однойменним твором класика української літератури Івана Нечуя-Левицького упродовж багатьох років посідає значне місце в репертуарах українських театрів як справжня перлина української драматургічної спадщини. Свого часу Іван Франко зазначав, що повість «Кайдашева сім’я», з огляду на високоартистичне змалювання селянського життя, належить до найкращих оздоб українського письменства.

Ось уже дванадцять років на сцені Чернігівського театру іде ця яскрава народна музична комедія, тема якої до цього часу не втратила своєї актуальності. В основі сюжету твору лежить конфлікт між старшими і молодшими Кайдашами, їхня одвічна і нескінченна боротьба за розподіл на «твоє і моє», за переділ майна, насамкінець «за грушу».

Комічні і драматичні ситуації, в які потрапляють її герої, взяті із самого життя. Неможливо не сміятися, спостерігаючи за безкінечними сварками Кайдашів. Але поряд зі сміхом виразно звучать і трагічні акценти, коли дрібні побутові суперечки переростають у безглузду війну між рідними людьми. У цій виставі, насиченій колоритними народними характерами, яскравими діалогами, народними звичаями і обрядами, сміх лунає крізь сльози і навпаки.

Можна, звичайно, розглядати стосунки Кайдашів як життя окремої родини, а можна подивитися ширше, і тоді перед нами постане яскрава картина деяких моментів сучасного життя. Головна мета нашої вистави – нагадати нашому глядачеві, що лайки, сварки, колотнечі ведуть до духовного зубожіння, роз’єднаності та руйнування людини, родини, цілої країни.

Кожен із нас повинен задуматися, чи робиться людина щасливішою від того, що зіпсувала і зробила нестерпним життя своїх близьких? Головне для нас усіх – не перетворитися на Кайдашів, а бути людьми чуйними, люблячими, терплячими, здатними на прощення і глибину почуттів.

Динамічне сценічне дійство, насичене колоритними замальовками народного побуту, піснями і танцями у виконанні талановитого ансамблю артистів, та балету Чернігівського театру викликає захоплення глядачів і бажання знову зустрітися з улюбленими героями цієї вражаючої комедійної вистави.

  • Інсценізація Олександра Корнієнка
  • Народна музична комедія на 2 дії
  • Музика Олександра Білаша
  • Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко
  • Художник – заслужений працівник культури України Олександр Симоненко
  • Диригент – Олексій Рощак
  • Балетмейстер – Ольга Шпаковська
  • Хормейстер – заслужений працівник культури України Микола Борщ

У виставі задіяні:

арт. Анатолій Ковальський, засл. арт. України Олександр Куковєров,засл. арт. України Антоніна Баглій,арт. Олена Бондаренко, арт. Петро Великий, арт. Альберт Лукашов, арт. Ксенія Макієвська, арт. Тетяна Шумейко, арт. Вікторія Пеняєва,арт. Світлана Сурай, арт. Микола Мироненко,арт. Ольга Козунова, арт. Любов Колесникова,засл. арт. України Наталія Максименко, арт. Світлана Бойко, арт. Євген Бондар,арт. Наталія Гнатенко, арт. Катерина Ткачук

У масових сценах – артисти драми та балету Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру.


Попереднє замовлення